5 нешта во домот кои носат не(среќа)

Имате чувство дека постојано ве следи несреќа во животот? Можеби постои решение за тоа. Добро разгледајте го просторот во кој живеете.

Според многу верувања овие нешта носат несреќа и негативна енергија:

5 нешта во домот кои носат не(среќа)
 1. Огледало свртено кон креветот
  Се верува дека огледалото свртено кон креветот може да предизвика проблеми во љубовната врска бидејќи праќа негативна енергија во инаку добриот и здрав брак или врска.
 2. Црна врата
  Бојата на влезната врата е најдобро да се одреди според страната на светот кон која е свртена. Вратата може да биде црна само ако таа гледа кон север.
 3. Растенија со боцки
  Острите и шилести предмети исто така носат несреќа. Ако сакате вашиот дом да привлекува позитивна енергија, избегнувајте растенија со боцки.
 4. Календар на погрешно место
  Календарот поставен близу до влезната врата на домот е потсетник за минливоста на животот и се верува дека влијае на траењето на животниот век на станарот.
 5. Слики со бродолом
  Сликите или фотографиите со бродолом претставуваат немир и можат да влијаат врз однесувањето и енергијата на станарот.

А на страната 2 подолу ќе можете да прочитате за 5 нешта кои носат среќа и позитивна енергија 👇👇

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.