5 одлични веб-страници што секој маж треба да ги знае

5 одлични веб-страници што секој маж треба да ги знае

Valet
Повеќе од една деценија, оваа „независно објавена веб-страница за животен стил“ дава дневни вести за стилот, дотерувањето и културата специјално прилагодена за вид момци кои исто така сакаат кул материјал. Ние велиме „прочитај Valet. ако сте повеќе загрижени за работите што треба да ги знае вистински, модерен господин наместо тековните трендови.Link

Kottke
Со скоро 300.000 следбеници на Твитер и еден од најстарите водечки блогови на Интернет (две децении и подолго),Џејсон Коте (ака човекот кој го дизајнираше образецот Silkscreen што го користеа Adobe, MTV, Volvo и други, заедно со тоа што беше претставен во сите престижни њујоршки списанија) е едно од имињата што треба да се знае кога станува збор за квалитетна содржина на Интернет. Без разлика дали станува збор за уметност или технологија, наука или визуелна култура, дизајн или музика, има барем неколку стотици објави во 25.000+ објави на Kottke.org што ќе ве интересираат. Одете на страницата затоа што ви рековме, но останете затоа што ќе научите толку многу интересни работи што ќе добиете нова дефиниција за „Интернет зајачка дупка“ кога конечно ќе завршите.Link

Bike EXIF

Ако уживате во мотоцикли во кој било капацитет, треба редовно да читате Bike EXIF. „Најпопуларната изложба на Интернет за обични мотоцикли“ на Интернет работи веќе една деценија и не покажува знаци на забавување. Со покриеност која се движи од Cafe Racers и Bobbers, до Scramblers и Classics, заедно со How-to Guides и фабрички изданија, Bike EXIF е вистинска едношалтерска продавница за сите најдобри креации на две тркала во светот. Без разлика дали сакате да возите, да се восхитувате или само да липите над најдобрите, најсветлите или инаку најсмешните креации што некогаш постоеле на две тркала, Bike EXIF е местото каде сакате да го поминете вашето време.Link

Well Spent

Кога станува збор за дневната гардероба, секој има различна дефиниција за тоа што го смета за соодветно. За некои, тоа значи прифатлива цена. За други, тоа значи одржливо произведено. За повеќето, тоа значи стилски. Ако сте некој што повеќе би сакал да ги има сите тие работи, тука е „Well Spent“, најдобро место на Интернет за да најдете производи што се одговорни, стилски и не чинат рака и нога. Ќе најдете брендови за кои никогаш не сте чуле. Ќе најдете подобри алтернативи. Ќе најдете и добри зделки.Link

Gear Patrol

Gear Patrol опфаќа доволно автомобили, опрема и технологија за да се сметаат за „конкуренција“ на одредено ниво од многумина од вас. Ние не гледаме така, затоа што ја сакаме страницата, уредничкиот стил и вниманието кон деталите. Опишан како „Духот на авантурата“, Gear Patrol сигурно ќе ве натера да излезете надвор.Link

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.