64-годишна жена открива тајна: Сите и завидуваат, бидејќи нема ниту една брчка

Многумина не знаат дека апиринот може да се користи како фантастична состојка во маските за лице.

Маска за аспирин и лимон
Ти треба:

3 аспирини
3 лажици сок од лимон
Подготовка:
Растворете го аспиринот во сокот од лимон и добро измешајте и направете паста. Измијте го лицето добро, нанесете ја смесата на лицето и оставете да делува 10 минути, а потоа измијте го лицето со многу вода.

Една доза наутро е доволна за да изгубите 18 кг за еден месец!

Маска од мед, јогурт и аспирин
Ти треба:

4 аспирини
1 лажица јогурт
1/2 лажици мед
Подготовка:
Исецкајте ги аспирините додека не станат прав и измешајте ги со останатите состојки. Пред да ја нанесете оваа маска, ставете крпа со топла вода над лицето, за да ги отворите порите.
Кога ќе го сторите тоа, исушете го лицето и оставете ја маската да делува 30 минути и на крај измијте го лицето со млака вода.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.