65 лица починаа во Хрватска во последните 24 часа од корона вирусот

65 лица починаа во Хрватска во последните 24 часа од корона вирусот

Во последните 24 часа во Хрватска, регистрирани се нови 350 случаи на коронавирус, од 1651 тестирани, беше соопштено од Националниот штаб за цивилна заштита.

Починати 65 лица. Бројот на активни случаи во оваа земја изнесува 11.644.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.