67-годишен гостиварец силувал дете, доби пријава и побаран е притвор

Loading...

67-годишен гостиварец силувал дете

„Осомничениот делото го сторил на 2 април 2020 година, кога искористувајќи го претходното познанство со детето – жртва, го повикал во простории на старото училиште. Детето давало отпор и било слушнато од минувачи, кои ја отвориле вратата и не дозволиле сторителот да побегне“, – соопштено е од надлежното обвинителство.

Против осомничениот обвинителстовот поднело пријава и побаран е притвор.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...