697 санкции за неносење маска на територијата на целата држава

Loading...

Во текот на изминатото деноноќие (25/26.10.2020) на територијата на државата, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 697 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

loading...