7 брзи јадења што се прават во микробранова печка

Благодарение на модерната технологија, времето на готвење денес е значително скратено, особено ако станува збор за едноставни рецепти и храна на која не ѝ треба многу термичка преработка.
Овие рецепти се оригинално наменети за студенти кои немаат многу време за готвење, но може да ги примени секој кога ќе се најде во ситуација да нема многу време за готвење, а сака лесен, топол и вкусен оброк.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.