7 починати и 115 новооткриено заразени со КОРОНА ВИРУСОТ

Loading...
Во последните 24 часа се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на ковид-19.
– Скопје 53
– Куманово 4
– Дебар 6
– Штип 3
– Прилеп 6
– Тетово 8
– Струга 13
– Велес 1
– Охрид 8
– Гостивар 5
– Пробиштип 1
– Свети Николе 1
– Кичево 4
– Ресен 2
Починати се 7 лица, пет пациенти од Скопје, еден од Тетово и еден пациент од Крушево.
Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 40 оздравени лица.
– Скопје 26
– Велес 2
– Гостивар 3
– Кичево 3
– Ресен 6
Досега во земјата се направени вкупно 67.165 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 7046, бројката на оздравени пациенти е 3027, на починати е 341, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3678.
* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...