7 починати и 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Во последните 24 часа се направени 1019 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19. – Скопје 89 – Куманово 4 – Штип 2 – Прилеп 2 – Тетово … Продолжи со читање 7 починати и 125 нови случаи на коронавирус во Македонија