7 причини зошто секој ден да бидете дотерани

Научно е докажано дека ни се зголемува самодовербата, само со тоа што сме дотерани. Едноставно се однесуваме поинаку, се движиме поинаку и така натаму. Затоа е добро секој ден да сте дотерани. Ова не значи дека треба да имате полн гардеробер со дизајнерски парчиња и скапа облека. Треба да знаете убаво да ја комбинирате облеката и да го пронајдете стилот кој вас ви ја зголемува самодовербата. Ова се 7 причини зошто треба да изгледате убаво секој ден.

7 причини зошто секој ден да бидете дотерани
  1. Кога сте убаво облечени ви се подобрува расположението.
  2. Оставате подобар впечаток кај другите.
  3. Никогаш не знаете на кого ќе налетате. Зарем не посакувате да изгледате најдобро што можете?
  4. Животот е прекраток за да носите досадна облека. Внесете живост во вашиот стил.
  5. Самодоверба. Кога изгледате убаво, така и се чувствувате.
  6. Облеката е начин на самоизразување. Изразете се преку вашиот стил.
  7. Со помош на облеката можете да ги истакнете вашите најдобри атрибути.
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.