70-годишник од Скопје нападнат од неговиот 39-годишен сосед

70-годишник од Скопје, пријавил дека бил физички нападнат од неговиот 39-годишен сосед.

Имено, двајцата имале претходно недоразбирање. Случајот бил пријавен вчера (04.10.2022) во 17.50 часот, во Полициската станица Ѓорче Петров. Настанот се случил околу 16.00 часот на подрачјето на Ѓорче Петров, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.