8 знаци на досаден секс и како да го диверзифицирате

Ја прескокнуваш предиграта
Не плашете се да побарате од љубовникот да се препушти на предиграта. Можеби и тој го сака тоа, но претпочита да молчи. Увертирата на главниот дел е исто толку важна како и вистинскиот секс. Оралните милувања ќе ви помогнат да се загреете и да добиете поголемо задоволство во продолжувањето на љубовниот чин.

Пребрзо завршуваш
Нема правила за времетраењето на полноправниот секс. Но, треба да знаеме дека на жените во просек им требаат 14 минути за да доживеат оргазам, а на мажите – од 2 до 10 минути. Не правете го секој чин на љубов трка со времето и брзината. Вклучете сексуални играчки во интимноста за да го диверзифицирате вашиот љубовен живот.

Секс само во кревет
Доколку немате можност да водите љубов на друго место освен во спалната, направете жешка атмосфера во собата. Преместете го мебелот, отворете го прозорецот за да додадете адреналин на искуството. Запалете свеќи и користете сатенски прекривки. Сега е време да споделите топол туш заедно, а зошто да не се најдете во кујната – доволно е веќе со таа здодевна спална соба.

Фантазии за мамење
Желбите за изневерување не мора да значат дека нешто не е во ред во односот со партнерот. Анкетите покажуваат дека околу 80% од жените и 98% од мажите фантазираат за секс со друга личност. Меѓутоа, ако сериозно размислувате да имате секс со некој друг, ова е црвено знаме. Во таков случај, треба да ја преиспитате вашата моментална врска или да разговарате со психолог.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.