Search Results for "УБИСТВО"

Вести

„Стево Пендаровски е мој претседател и никој нема право да му се заканува со убиство!“

„Стево Пендаровски е мој претседател и никој нема право да му се заканува со убиство. И покрај сите мои политички разлики со Стево Пендаровски, кои за многу суштински прашања за […]

Црна хроника

Има ли трето лице во случајот на убиството на малолетникот во Желино? Девојката пробала да го запали па го фрлила во река

На 17-годишна девојка и е одреден 30 дневен притвор за убиство на 16-годишно момче од селото Ново Село, Желино. Првичната истрага на обвинителството покажува дека убиството се случило по вербална […]

Црна хроника

Го удирала по глава, па го турнала во река – Девојка(17) осомничена за убиство на момче(16) во Тетово

Основното јавно обвинителство Тетово до надлежниот суд поднесе барање за поведување подготвителна постапка против едно лице за кои постои сомнение дека сторило кривични дело Убиство од член 123 став 1 […]

Занимливости

МИСТЕРИЈА ЗА УБИСТВО НА МИЛИЈАРДЕР И НЕГОВАТА СОПРУГА: Семејството нуди 35 милиони за информации за убиецот, телата пронајдени под сомнителни околности

Пред помалку од пет години, телата на Бери и Хана Шерман беа пронајдени врзани за оградата на базенот во подрумот на замок надвор од Торонто. Поминаа неполни пет години откако […]

Црна хроника

На камера снимено убиството на порно актерка

Во Италија продолжи судењето за убиството на актерката во филмови за возрасни, Карол Малтези (26). Нејзиното поанешно момче, Дејвид Фонтана, кој е осомничен за убиството, на рочиштето изјавил дека случајно […]

Сцена

„Северина има убиствен инстинкт, агресивна е и луда“: На пејачката ѝ се заканува казна затвор, сестрата ја обвинува за обид за убиство

Сестрата на Северина, Маријана, пред Жупанискиот кривичен суд во Сплит изјави дека нема никакви чувства кон пејачката која во август ја нападна со остар предмет и рече дека ќе ја […]

Вести Црна хроника

Клементина се смеела кога ја привеле за бруталното убиство на ракометарот Денис Тот!

Однесувањето на 19-годишната Клементина Левковска, која е една од тројцата осомничени за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, ги изненадило и полицајците во полициската станица, пишува „Јутарњи“. 19-годишната девојка, која […]