Search Results for "боки 13"

Вести

ХЕЛСИНШКИ РЕАГИРАШЕ ПО ПОВОД ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА БОКИ 13

Хелсиншкиот комитет за човекови права континуирано алармира за меѓу-осуденичкото насилство, кое често се случува во казнено поправните установи, што многу често се должи на немањето доволно затворски персонал, но и […]

Вести

Боки 13 претепан во затворот, преместен во болница. Шпенд Тахири не ги ферма новинарите и не информира што се случило

„Во 20.00 часот во СВР Скопје – Полициската станица Гази Баба, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со поврди бил донесен Б.Ј.(36) од Скопје. Според пријавеното, […]

Сцена

СЕ КААМ ШТО НЕ ТЕ ПОСЛУШАВ ЗА ЕДЕН ЧОВЕК УШТЕ ВО 2010: Боки 13 и се обрати на покојната Марина Туцаковиќ

Бојан Јовановски Боки 13 е во затвор, но преку официјален администратор на неговиот профил на инстаграм и се обрати на Марина Туцаковиќ, српски текстописец со која тој беше многу близок.Се […]

Вести

Боки 13 со отворено писмо до Зоран Заев, открива низа скандали

Бојан Јовановски познат како Боки 13 преку својот правен тим до медиуми испрати Отворено писмо до Зоран Заев. Во писмото, Јовановски открива низа скандали поврзани со Заев, нивната комуникација, но […]

Вести

Боки 13 бара да ја разрешат судијката: Му ја коментирала облеката, била хистерична, врескала, го мразела

Бојан Јовановски-Боки 13 бара разрешување на судијката Софче Гаврилова-Ефремова, која му суди во предметот за работењето на „Меѓународен сојуз“, објави „А1он“. Тој во дописот ги прашува членовите на Судскиот совет […]

Сцена

Беа долгогодишни пријатели, но и направи и големи проблеми: Боки 13 ги вмеша Марина Туцаковиќ и нејзиниот сопруг во случајот Рекет

Една од најголемите балкански текстописци Марина Туцаковиќ вчера ја загуби битката со ракот која ја водеше повеќе од три години. Таа буквално е најзаслужна за кариерите на многу пејачи во […]

Вести

БОКИ 13 ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ – заразен и неговиот цимер

Бојан Јовановски е позитивен на Ковид-19 дознава „Република“. Тој пред неколку дена се пожалил на нарушена здравствена состојба и веднаш му бил направен тест кој излегол позитивен. Покрај Јовановски, позитивен […]