Search Results for "нло"

Uncategorized

Пентагон го разјасни својот став за вонземјаните: Добивме неколку стотици извештаи за НЛО

Во моментов, нема докази дека вонземјаните слетале или на било кој начин се приземјиле на нашата планета, според американското Министерство за одбрана Новото тело формирано од Пентагон за да ги […]

Uncategorized

Истрагата за НЛО на Пентагон не најде докази за активност на вонземјани

Канцеларијата на директорот на националното разузнавање на САД објави 144 средби со НЛО помеѓу 2004 и 2021 година. Новиот обид на Пентагон да ги истражи извештаите за НЛО досега не донел […]

Вести

НА КИНЕСКОТО НЕБО СНИМЕНA НЕОБЈАСНИВA ПОЈАВА КОЈА Е НЛО: Видеото е автентично, пристигна стручно толкување

На Инстаграм се појави видео од Кина на кое се гледа необјаснива појава на небото, слична на НЛО (непознат летечки објакет), која ги остави очевидците без зборови. Очевидци во централната […]

Вести

Кина потврди дека има своја воена единица за НЛО

Со претстојното објавување на извештајот за национално разузнавање, во кој се детализирани американските воени средби со „Неидентификувани воздушни феномени“, Народна Република Кина објави дека има зголемување на мистериозни и необјаснети […]

Вести Видео

Декласифицирано: Пентагон официјално пушти 3 НЛО ВИДЕА за „расчистување на заблудите“

Декласифицирано: Пентагон официјално пушти 3 НЛО ВИДЕА за „расчистување на заблудите“ Повеќе од две години откако излегоа на Интернет, Пентагон официјално објави три кратки клипови од средбите на американските пилоти […]

Вицотека

Слетало НЛО во Македонија покрај некоја биртија…

Виц на денотСлетало НЛО во Македонија покрај некоја биртија. Излегува вонземјанин и вели: „Јас сум Сатурн.” Македонците викаат: „Газда, дај еден Сатурн” Овој пак: „Јас сум Сатурн”. „Газда, дај уште […]

Видео

Малезијците панично бараат помош: Огромно НЛО се појави над село?!

На снимката на која наводно е снимено вонземјанско летало во малезиската провинција Келантан, се гледа огромен вонземјански брод како кружи над едно село, а во позадина се слушаат врескања на […]