Автор: Пулс24

Вести

Жртвите во аферата со прислушувањето бараат дисциплинирање на весниците

Околу 60 жртви во аферата со прислушувањето во Велика Британија, најголемиот број од нив познати глумци, пејачи и јавни личности од светот на забавата, бараат дисциплинирање на британските весници. Во […]

Мода

10те најдобри голи насловни страни на сите времиња

Online изданието на магазинот Time објави селекција од 10те најдобри голи насловни страни на сите времиња. Во селекцијата се најдоа, помеѓу останатите, насловната страница со бремената Деми Мур како и […]

Меѓународен фудбал

Лекција по фудбал од Јунајтед за Њукасл

Екипата на Манчестер Јунајтед со 0-3 на гостувањето кај Њукасл потполно го надигра домаќинот. Еванс уште во 8-мата минута од мечот го доведе тимот на Манчестер Јунајтед во водство од […]

Вицотека

Вицови за Амди Бајрам

Собери четири Амди Бајрам капачиња и освјте оригинална Амди Бајрам Чаша. Беше мрак а таа беше гола…Беше ладна како Амди Бајрам. Собери четири Амди Бајрам капачиња и освјте оригинална Амди […]