Автор: Marija

Сцена

Селин Дион повторни се вљуби

Славната пејачка Селин Дион (50) пред две години се соочи со тежок период во нејзиниот живот, бидејќи нејзиниот сопруг Рене Анжели почина, но сега очигледно повторно ја пронајде својата среќа. […]

Вести

Чудо е како останал жив: Kога се срушил бил под мостот, бил исфрлен десет метри

Еден сведок на денешната трагедија во Џенова, кога дошло до рушење на мостот на автопатот А10 и страдаа најмалку 35 луѓе, вели дека вистинско „чудо“ што преживеал. Средовечен човек за […]

Љубов и секс

Трите тајни за долга врска, кои можете да ги научите од Французинките

Одржувањето на здрава врска, воопшто не е едноставно, а секогаш е важно да имате трпение и волја. Ви носиме 3 совети, до кои Французинките се придржуваат, за да не згасне […]

Живот

Не си ги сакате бутовите? Нема причина за тоа, прашајте ги мажите…

Жените многу често без причина се премногу критични кон себе и својот изглед. Мажите просто ги обожуваат токму тие делови кои жените не си ги сакаат. Многу жени сонуваат за […]

Живот

Совети како да спречите појава на главоболка за време на топлите летни денови

Температурите на северната полутопка во последните недели се многу високи, а кај многу луѓе топлото и сончевата светлина можат да бидат рецепт за главоболка. Германскиот институт за главоболки, интернетската платформа […]

Сцена

Италијанскиот репрезентативец: Десет минути пред да се сруши мостот поминав по него

Повремениот италијански репрезентативец поминал по мостот на смртта десет минути пред неговото рушење: Ова е невозможно! Поради ова луѓето си заминуваат од Италија! Дефанзивецот на репрезентацијата на Италија и на […]

Вести

Турската лира зајакна за шест отсто

Турската национална валута се стабилизира по неколкудневниот пад на курсот, кога достигна рекорни мининални вредности, по што денеска забележа раст од шест проценти. Денеска еден американски долар според официјалниот курс […]

Технологија

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет минути да хакира копија од интернет страницата на државниот секретар на Флорида и да ги смени резултатите од избори. Емет е […]

Живот

Пет начини да се зачува умот во староста

Во германскиот стручен весник „Психологијата Денес“ прикажани се пет начин кои го забавуваат процесот на когнитивно стареење. Играње социјални игри е еден од петте добри начини да го задржите мозокот […]

Сцена

Познатиот македонски пејач се огласи од Џенова: Денеска требаше да поминам на тој мост!

Македонскиот оперски пејач Благој Нацоски кој живее и работи во италијанскиот град Џенова, се огласи денеска на социјалните мрежи, да соопшти дека е добро откако се случи несреќа на фреквентен […]