Автор: Marija

Сцена

Брзо “пукна тиквата“: Сузана Манчиќ го напушти сопругот, се венчаа пред само една година

Сузана Манчиќ со години имаше вонбрачна врска со грчкиот бизнисмен Симеон Оцомокос, сè до минатата година, кога конечно застанаа на „лудиот камен“. Сега некогашната лото девојка и ТВ водителка се […]

Сцена

Почина Бранко Лустиг, продуцентот на култните филмови “Gladiator” и “The Schindler’s List”

Најпознатиот хрватски продуцент Бранко Лустиг почина утринава во Загреб, пишуваат хрватските медиуми. Лустиг почина на 87-годишна возраст, а причината за смртта сè уште не е позната. Освен што беше најпознат […]

Нега и убавина

До Нова Година тело од соништата: Се што треба е да бидете храбри и да го прифатите Планк предизвикот

Веројатно имате слушнато за фамозниот Планк, вежба која ги затегнува сите мускули. Со оваа вежба се засилуваат рамениците, се исправува половината и се намалува тежината. Бидете храбри и прифатете го […]

Живот

Едноставни совети кои ќе ве заштитат од вируси и настинки

Ниските температури и променливото време се период во кој владеат настинските и гриповите. Обидете се секојдневно да правите работи кои значајно ќе го намалат ризикот од кашлица, висока температура, грип […]

Вести

Од утре започнува обврската за задолжителна зимска опрема

Од 15.11 2019 година ќе започне законската обврска за задолжително поседување на зимската опрема во возилата. Оваа обврска ќе трае до 15.03.2020 година. Согласно член 361 став (1) од Законот […]

Занимливости

Роди ме мајко среќен, па фрли ме на буниште: Го оставила во контејнер, а денес е милионер!

Фреди Фигерс (30) како бебе бил оставен во контејнер за ѓубре, а денес е извршен директор на компанија вредна 62 милина долари. Фреди е роден во градот Квинси, Флорида, САД, […]

Вести

ПЕТРОВСКИ ЗА 24 АНАЛИЗА: ЗАЕВ НЕМА ПРЕМИЕРСКИ КАПАЦИТЕТИ И САМО ГИ ЗАБАВУВА ЛУЃЕТО

„Чавка на чавка очи не вади. Се е ова фарса која не гледам како е се разреши, доколк сите судии не се распушптат и изберат нови. Судиите се корумпирани, исто […]

Uncategorized

Среќен именден Кузман, Кузе, Дамјан, Даме…

Денеска се празнуваат Св. бесребреници Козма и Дамјан. Именден празнуваат: Кузман, Кузе, Дамјан, Даме… Во Црквата, бесребреници се нарекуваат оние светители, на кои Бог им дал голем дар да чудотворат, […]

Сцена

Оваа жена никогаш не престанува со изненадувања: Новиот изглед на Џенифер Лопез буди воздишки

Џенифер Лопез очигледно е кралица во многу разни области во својот живот. Таа е мајстор за танцување, иконска пејачка и актерка, а изгледот го менува на секој настан на црвениот […]

Занимливости

Мајка се сретна со убиецот на својот син: Беше подготвена да прости, но ваков однос никој не очекуваше

Кевин Јетс (25) од Тенеси е убиен кога пијан возач, Латиша Стивенс, се возела на погрешната страна од патот и се судрила директно со него во јули 2011. година. Неговата […]

Вести

Облачно време со дожд, можна појава на магла по котлините

Времето во Република Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд. Наутро со услови за појава на магла по котлините. Утринската температура ќе се движи од пет […]