Автор: Marija

Uncategorized

Драма: Јована и Жељко тргнаа на првиот одмор со близначките, но по пат им се случи ова

Како би се одмориле од многуте работни обврски, Јована и Жељко Јокимовиќ се упатиле во Грција на одмор, во едно луксузно одмаралиште. Ова е прв испланиран пат со близначките Ана […]

Вести

Коловозите влажни, можни одрони кај клисурите

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. На патните правци надвор од градските средини интензитетот на сообраќајот е зголемен, а на граничните премини нема подолги задржувања за […]

Љубов и секс

Дали сте знаеле дека постојат два типа на пениси

Моментот на возбуда кај мажите го открива видот на пенисот, а постојат два типа. Ако пенисот при сексуална возбудаповеќекратно се зголеми, станува збор за „растечки“ пенис. Го имаат 80 отсто […]

Живот

Дознајте ја иднината на вашата врска според месецот во кој ви започнала

Верувања, суеверија, измислици, наречете ги како ќе одлучите, но за да се пренесува толку долго низ времето, можеби си има доза на вистина. Така на пример, низ нашите географски широчини […]

Живот

Ова видео покажете им го на вашите деца: Од утре ќе бидат посреќни

Понекогаш децата, но и повозрасните забораваме колку сме среќни и во колку добри услови живееме. Во ова видео споредбено е прикажано колку време му е потребно на едно дете од […]

Меѓународен фудбал

Франција е светски шампион

Репрезентацијата на Франција е новиот светски шампион откако во денешното финале ја совлада Хрватска со конечни 4-2. Во едно од најефикасните финалиња во историјата, „триколорите“ заслужено стигнаа до златото и […]

Сцена

Ражнатовиќ не се одвојува од вереничката: Вељко летува со девојката и со мајка му

Вељко Ражнатовиќ го исполни ветувањето и по победата во бокс меч во Кончарево, својата вереничка Богдана Родиќ ја однесе на летување во својата вила на Кипар. Наследникот на Цеца Ражнатович […]