Автор: Marija

Балкан

Српски политичар почина во рацете на сопругата: „Нешто ме касна за вратот“

Владан Марковиќ Чедо (43), познат претприемач и претседател на СНС на Градското собрание во Ужице, Србија, починал во средата вечер, најверојатно поради каснување од инсекти, но семејството не е сигурно […]

Занимливости

Како да бидете сигурни дека вашето дете ќе биде добар возач?

Имајќи го во предвид фактот дека сообраќајните незгоди се водечка причина за смрт и повреди кај младите лица, родителите со право се загрижени дали нивните деца, популарно наречени тинејџери, ќе […]

Вести

Пејачите се откажуваат од настап на срамната прослава во сабота, благодарение на твитерџиите?

Дел од артистите кои се најавени во програмата на Владата за прослава на условената покана за ЕУ и НАТО ги откажуваат настапите?! Твитерџиите ги “распнаа” изведувачите со статуси, барајќи од […]

Сцена

Овој селектор на Светското првенство ги доведе и жената и љубовницата

Селекторот на репрезентацијата на Мексико, Хуан Карлос Осорио предизвика хаос на Мундијалот, како со одличната игра на својата репрезентација, така и со однесувањето надвор од теренот. Имено, на мечот од […]

Занимливости

Пијана невеста на свадба си го претепа сопругот, неговата баба и кумовите

Венчавката би требало да биде најсреќниот ден во животот на невестата и младоженецот, но во Баварија поради алкохолот тоа не беше случај. Една невеста, според соопштението од полицијата, испила премногу […]

Вести

Посакувам соседот да ги исполни обврските од Договорот

Прво соседната земја да ги исполни обврските од Договорот, а потоа, во јануари, февруари, ќе разговараме со коалицискит партнер за да видиме како ќе го придвижиме процесот, рече грчкиот премиер […]

Живот

Се празнува Павловден: Ако денес ве полази овој инсект никогаш нема да оздравете!

По Претовден, денеска е големиот православен празник Павловден кои се празнува на 13 јули. На Петровден именден слават тие што го носат името Павле, Пајо, Павлина и сл. иако и […]

Љубов и секс

Зависноста од секс е болест

Светската здравствена организација официјално го класификуваше компулсивното сексуално однесување, односно зависноста од сексот, како ментална болест. Сексуалната компулсивност вметната е на листата на Меѓународната класификација на болести, што претставува пресвртна […]

Сцена

Во секси издание Нивес Целзиус ја прослави победата на Хрватска

Хрватската пејачка и глумица, а за многумина и старлета, не пропушти да го прослави пласманот на финалето на „коцкестите“ со провокативна фотка на социјалните мрежи. Секој натпревар Нивес Целзиус е […]