Автор: Marija

Живот

4 знаци дека сте нетолерантни на некоја храна

Нетолеранцијата на храна може да биде вистински кошмар за вашето тело. Кога се справувате со вакво нарушување, имате проблеми со варење одредени видови храна. Храната што најчесто е поврзана со […]

Вести

Дајна Пауел не сака да биде амбасадорка на САД во ОН

Поранешната советничка на американскиот претседател Доналд Трамп и актуелна директорка во банката „Голдман Сакс“, Дајна Пауел одбила да ја прифати должноста постојан претставник на САД во ОН, соопшти неименуван извор […]

Сцена

Карлеуша се обиде да сурфа – Ќе се смеете цел ден

Пејачката Јелена Карлеуша во моментов е на одмор со своето семејство и секојдневно објавува фотографии од егзотичната дестинација каде се наоѓа. Денес таа покажа дека сурфањето не и оди од […]

Сцена

Игор Џамбазов легна во ковчег: Втората ја преживеавме, за третата ќе видиме

Македонскиот актер и шоумен Игор Џамбазов од секогаш знаел да ја насмее македонската публика, но овој пат отиде предалеку. Втората сезона ја преживеавме, за третата ќе видиме… стои во коментарот […]

Сцена

Ја потресе јавноста со наводите дека се разведува, па дојде во Македонија

Познатата српска пејачка Анабела Џогани вчера беше во посета на Македонија. Таа на својот Инстаграм профил објави видео од Скопје и напиша дека нашиот град многу го сака, а потоа […]

Вести

Сончево и топло, до 27 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Во североисточниот дел од земјава ветерот ќе се засилува и се очекува брзината […]

Сцена

Јадете како Џенифер Лопез: Ова е нејзиното дневно мени

Една од најубавите жени на светот, актерката и пејачка Џенифер Лопез, неодамна објави фотографија на социјалните мрежи и искоментира: Се чувствувам како суперхерој. Никогаш не сум била во подобра форма […]

Вести

Осуммина македонски државјани, од кои двајца потешко, повредени во автобуска несреќа во Австрија

Двајца македонски државјани се потешко повредени, откако автобусот со кој патувале доживеал сообраќајна незгода во Австрија, информираат од Министерството за надворешни работи на Република Македонија, откако стапиле во контакт со […]

Љубов и секс

Попот развел млад брачен пар поради големината на неговиот полов орган

Брачен пар од Истра, Хрватска доби црквен развод на бракот. Причината е што младенците не можеле да го консумираат бракот, поради големиот полов орган на мажот, пренесува хрватски „24 сата“. […]