Автор: Marija

Сцена

Ѓоковиќ со моќна порака и ја честиташе годишнината од бракот на Јелена

Познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ на денешен ден пред четири години стапи во брак со сопругата Јелена Ѓоковиќ со која има две деца. -Денеска е нашата годишнина од бракот. Имам толку […]

Балкан

Во Србија регистрирани 11 заболени лица од западнонилска треска

Во Србија се регистрирани 11 случаи на заболени од западнонилска треска, од кои девет се потврдени, информираа од Институтот за јавно здравје на Србија „Др.Милан Јовановиќ Батут“. Според податоците на […]

Вести

ОЈО презема истражни дејствија во врска со смртта на Никола Саздовски

Основното јавно обвинителсто Скопје презема истражни дејствија за утврдување релевантните факти во врска со претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. – Јавното обвинителство презема истражни дејствија за утврдување на […]

Меѓународен фудбал

Таа е хрватската амајлија- сопругата на Златко Далиќ блеска на трибините

Иако дипломирала на Економскиот факултет, ја напушти работата за да може да ни се посвети на нас. Не е лесно да живееш со тројца мажи во домот. Од секогаш внимавала […]

Живот

Утре е Петровден, задутре Павловден: Ова никако не смее да ви се случи на тој ден

Утре е Петровден, а во петок Павловден, со кој се поврзани многу обичаи. Собор на 12 Апостоли – Павловден. Бидејќи претходниот ден, иако е посветен на двајцата славни Господови апостоли, […]

Сцена

Сестрата на Меган “распалила” по принц Хари: Тој е слабак, Дајана би се срамела од него

Постарата полусестра на Меган Маркл, 53-годишната Саманта, не престанува да ги провоцира членовите на кралското семејство. Овен што константно ја напаѓа Меган, овој пат се насочила директно на принцот Хари. […]