Автор: Marija

Занимливости

Верувале или не: Земал банана и со селотејп ја залепил на ѕид, а сега поради тоа ќе заработи цело богатство

Неверојатно уметничко дело изложено во една галерија во Мајами ќе биде продадено за дури 120.000 долари. Сето тоа би било во ред да не беше толку необично. Станува збор за […]

Занимливости

Тајната е во ножот: Како да ви течат помалку солзи додека сечете кромид

Сите знаеме дека без кромид манџите не се толку вкусни, но знаеме колку течат солзи од кромидот и колку тешко се вади мирисот. Колку што е ножот повеќе остар, толку […]

Кулинарство

Гответе со задоволство: 13 предлози за вкусен ручек

Готвењето е вистинско уживање, особено ако готвите за најблиските, но оваа секојдневна активност може да ви одземе многу време, особено ако имате и други обврски. Секој ден треба да смислите […]

Живот

Лате со карамела и лешник

Пијалак што ќе ве стопли во ладните есенски денови Лате со карамела и лешник Потребни состојки: 250 милилитри кафе 1 лажица сируп од лешник ½ лажица чоколаден сируп ½ лажица […]

Живот

Исхраната на вашите деца е важна: Зошто децата не смеат да јадат колбаси?

Колбасите се лесни за подготовка, но не се и најкорисниот производ. Навикнувањето на детето на вкусот на колбасите од најрана возраст е погрешно бидејќи на тој начин го „програмирате“ неговото […]

Занимливости

Шокантна трансформација: Бербер претвори бездомник во холивудска ѕвезда

Бербер целосно го трансформира изгледот на еден бездомник, а резултатот импресионираше многу корисници на социјални мрежи. Рики Хернандез од Јужен Остин, Тексас, го повикал бездомникот Џеф за бесплатна фризура и […]

Живот

Потребни се само две состојки: Вака ќе ги заштитите вашите собни цвеќиња во зима

Станува збор за употреба на водороден пероксид т.е хидроген. Сувиот воздух кој произлегува од централното греење во становите куќите, недостатокот на доволно количество светлина се едни од факторите кои го […]

Занимливости

Оваа жена ослабе неверојатни 118 килограми: Наместо да биде среќна, таа се соочи со поголем проблем од дебелината

Катерин Шенклин од Оклахома Сити имала 190 килограми и не била во состојба сама да си ги врзе чевлите, а кога се качувала по скали едвај дишела. За три години […]

Вести

И вечерва дишеме отров: Голема загаденост на воздухот, еве каде е најлошо

Граѓаните ниту вечерва не можат да дишат чист воздух. Загадувањето е големо. Од градовите во моментов е најзагадено во Куманово, а од скопските општини на неславното прво место се јавува […]

Живот

Тагувала по момчето за кое мислела дека е починато: Две години подоцна го сретна во ресторан и тогаш започна хаос

На девојка ѝ кажале дека момчето ѝ починало, а таа го сретнала неколку години подоцна, жив и здрав како работи во локалниот ресторан. Рејчел од Австралија била во врска која […]