Автор: Marija

Вести

Денеска е голем празник- еве што треба да им направите на децата ако врне

Денеска по новиот календар се прославува Преподобен Сисој Велики – заштитник на децата и брз помошник во секоја тага и неволја. Родум Мисирец и ученик на Св. Антониј. После смртта […]

Занимливости

Поставувањето фотографии од Грција може скапо да ве чини

Туристите кои оваа година ќе сакаат на социјалните мрежи директно да ставаат фотогрфии од плажа тоа би можело многу скапо да ги чини. За поставување една фотографија би можеле да […]

Љубов и секс

Две работи поради кои машките моментално им стануваат привлечни на девојките

Не е тајна дека девојките и машките имаат различни критериуми кога е во прашање физичката привлечност. Целокупниот изглед кај машките им игра важна улога на девојките, но никако не е […]

Живот

Овој зеленчук е крал на детоксот

Прочистувањето на организмот е препорачливо и пожелно без разлика на годините, а сега максимално користете ја зелената разновидност на пазарот. Доколку на листата ја додадете оваа намирница ќе имате максимален […]

Вести

Сончево време со умерена облачност и ветер

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието и во источните делови, додека во крајните североисточни делови е можен краткотраен […]

Uncategorized

Кое е новото име на Македонија? – прашање на турскиот „Милионер“

Новото име на Македонија, договорено во Преспа, се најде како прашање на популарниот квиз „Кој сака да биде милионер“, кој се емитува и во Турција. Прашањето не беше за милион […]

Живот

Комбе брза помош кое пренесувало бремена жена во болница се превртело, но се случило драма

Амбулантно возило во кое се возела бремена пациентка се превртило среде улица откако се судрило со друго возило. Триесет годишната жена и нејзиното бебе се добри и покрај преживеаната голгота, […]

Живот

Ова е најзгодниот татко на Инстаграм

Овој модел беше успешен и пред татковската улога, но малиот Нејтан му донесе уште поголема популарност бидејќи нивните заеднички фотографии се апсолутно неодоливи. Маријано Ди Ваио е успешен блогер, моден […]

Издвојуваме

СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА И ПОРАКА ДО МИЦКОВСКИ И ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ

ДЕМОКРАТСКАТА ФРАКЦИЈА на ВМРО ДПМНЕ му порачува на лидерот на ДПМНЕ Христијан Мицковски денес да ја игнорира лидерската средба свикана од премиерот Зоран Заев. Онака како што премиерот работеше и […]

Љубов и секс

Престанале да водат љубов по 6 години брак – парот донел одлука која им ги променила животите

Новинарката и сопственичка на веб-страна за водич низ Орландо, Кристен Маниери и нејзиниот сопруг Марко ја оживеале страста во бракот така што постигнале компромис со кој и двајцата со години […]