Автор: Marija

Живот

Како да заспиете за помалку од две минути?

За оние кои страдаат од несоница, Американската армија открива свои специјални методи како да заспиете за помалку од две минути по легнувањето. Тие вклучуваат посебни техники на дишење, опуштање на […]

Занимливости

Што ќе се случи ако обратно ги внесете бројките од пинот на банкомат?

Дури 95% од луѓето не ги знаат овие информации, а можат, буквално да ви го спасат животот. Имено, ако некогаш крадец или некој друг ве присили да подигнете пари од […]

Живот

Провалил во погребално претпријатие и го украл телото на тештата

Маж, која барал да остане анонимен, признал дека провалил во погребалното претпријатие „Батерфлај“ во Рочестер, Кент, град во Англија и го украл телото на својата покојна тешта. Тој истакнал дека […]

Вести

Меркел во Скопје на 8 Септември – Денот на независноста

Агендата за посетата на германската канцеларка Ангела Меркел се уште не е прецизирана, но нејзиното совпаѓање со македонскиот државен празник 8 Септември само по себе зборува за симболиката, рече денеска […]

Вести

Авион од Дубаи од денес под карантин во Њујорк, им се слошило на стотина патници

Патнички авион од Дубаи што денеска слетал на аеродромот ЏФК во Њујорк бил ставен под карантин откако над 100 од вкупно 500 патници се пожалиле на висока температура и мачнина. […]

Сцена

Дино мерлин својата жена ја зеде бегалка на 20 години, а денес изгледа вака

Пејачот Дино Мерлин има бројни хитови, а повеќето од нив имаа биографска белешка, па затоа се толку слушани и популарни. Прекрасната приказна за Мерлин и неговата сегашна сопруга Амела беше […]

Вести

Нападнатата наставничка во Зелениково: Бев физички повредена од градоначалникот

Физички повредена и понижена. Вака наставничката од основното училиште „Марко Цепенков” во Зелениково го опишува нејзиниот обид за средба со градоначалникот на општината пред камерата на телевизија Сител. Додава дека […]

Занимливости

Девојка во солзи после пластична операција на усните

Живееме во време кога пластичните операции станаа секојдневие. Се повеќе девојки и жени се одлучуваат да му платат на хирург за корекции на одредени работи на телото, чија цел е […]

Сцена

Еве како се храни Меган Маркл: Во работни денови почитува одредени правила, а викендите се почестува!

Со пилатес и трчање го одржува телото во топ кондиција, но крие уште по некоја тајна Покрај фитнес рутината, војвотката од Сасекс Меган Маркл успешно ја одржува својата тежина и […]