Автор: Marija

Сцена

Свршеникот и пукаше во главата па се самоуби: Актерката која доживеа пекол има нова љубов

Српската актерка која на сите им стана добро позната откако нејзиниот свршеник се обиде да ја убие пукајќи и во главата па се самоуби има нова љубов. Имено Ивана Панзаловиќ […]

Сцена

Јелена Карлеуша за само три часа собра повеќе од 60 илјади лајкови

Јелена Карлеуша со својата појава мами воздишки кај мажите, а на згодното тело и завидуваат многу жени. Фолк дивата редовно на Инстаграм ги воодушевува своите фанови со своите модни комбинации, […]

Црна хроника

Бомба експлодираше на тераса на скопјанец

Во 02.45 часот на балкон на првиот кат од куќата на 25-годишниот Ј.Ч. на улицата „Коле Канински“ непознато лице фрлило непозната експлозивна направа која експлодирала. Од експлозијата била оштетена балконската […]

Вести

Нема да дозволиме Заев за една година власт да уништи се што е македонско

Денеска голем број на граѓани излегоа на протест пред Собранието во пресрет на закажаната пленарна седница за Договорот со Грција. -Овие што се на власт брзаат да ги спроведат сите […]

Вести

Не признаваме со договорот македонска националност

Ципрас во интервју за грчкиот весник Катимерини вели дека со овој договор Грција ништо не губи, туку само добива. -Ставајќи ја придавката Северна пред Македонија добиваме повеќе од колку до […]

Живот Занимливости

Бројот на чевли одредува уште колку години ќе живеете

Ханс Бјорс, епидемиолог од Стокхолм, Шведска е убеден дека со своето прилично чудно истражување ќе направи нов исчекор во науката. Составил група од 800 луѓе, мажи и жени и користел […]

Сцена

Естрадата се „срами“: Еве како се појави избраникот на познатата пејачка на роденденот кај Цеца

Познатата пејачка Снежана Ѓуриќ заедно со нејзиниот избраник познатиот српски гинеколог Вања Милошевиќ беше дел од роденденската забава кај Цеца. Но она што веднаш им падна во очи на фоторепортерите […]

Вести

Почнува расправата за договорот со Грција, најавени протести пред Собранието

Договорот за промена на името, со кој се решава спорот меѓу Македонија и Грција, денес ќе биде ставен во процедура за ратификација пред пратениците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери очекува […]

Сцена

60 телохранители, 160 келнери, 1000 гости и детаљ кој ќе ве остави во неверување

На венчавката на Филип Живојиновиќ и Александра Пријовиќ ќе дојдат гости од цел свет, ќе служат 160 келнери, додека една од најскапите ставки ќе биде изнајмувањето на 120 соби за […]