Автор: Marija

Вести

Променливо облачно со дожд и грмежи

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди, додека попладне повторно ќе биде нестабилно облачно со локален дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа повторно ќе има […]

Занимливости

Откриено кога се раѓаат најмногу бебиња

Студија која опфатила 5.000 породувања покажува дека повеќе 70 отсто од породувањата се случуваат надвор од работното време на докторите. Четири часот наутро е најчестото време кога бебињата спонтано се […]

Живот

Поради еден детаљ на фустанот на водителката емисијата била прекината, а таа добила отказ

Откако пред екраните се појавила во ваков фустан, емисијата била прекината по што водителката добила отказ. Една од најпопуларните водителки во Кувајт, 29-годишната Амал Ал Авади, водителка на многу познат […]

Сцена

Погледнете како изгледа Наташа Беквалац по животната драма

Наташа Беквалац помина агонија откако беше жртва на насилството од страна на својот сопруг Лука Лазукиќ. Пејачката после се што и се случи, одлучи да продолжи со нормален живот, па […]

Меѓународен фудбал

Роналдо осуден- Колкава е неговата казна?

Фудбалерот на Реал Мадрид и на португалската репрезентација, Кристијано Роналдо, е осуден на условна казна затвор од две години и ќе плати казна од 18,8 милиони евра поради затајување на […]

Црна хроника

Откорнато дрво смачка автомобил во Тафталиџе

Невреме започна да беснее во Македонија. Силниот ветер почна да ги предизвикува првите штети. На Фејсбук страната „Ѕид на сообраќајниот срам“ беше објавена фотографија на која се гледа дека откорнато […]