Автор: Marija

Занимливости

Се појави новата баба Ванѓа – кај Марина од Лесковац се чека по три дена за сеанса

Илјадници луѓе од цел Балкан секојдневно пристигнуваат во селото Мијајлица кај Бојник, недалеку од Лесковац, со надеж дека ќе ги прегледа извесна Марина, за која се верува дека со биоенергија […]

Занимливости

Здравите бебиња се прават во декември, никако во февруари и во јуни

Изгледа дека декември е месец за радување и месец за водење љубов. Според резултатите на аналитичкото истражување на Универзитетот во Индијана, бебињата зачнати во декември имаат далеку поголеми шанси да […]

Живот

Каде исчезнуваат маснотиите кога слабееме?

Дали сте се прашувале каде одат маснотиите кои ги губиме при слабеењето? Секогаш се споменува дека за време на слабеењето ги согоруваме, па затоа многумина заклучуваат дека всушност исчезнуваат во […]

Занимливости

Одморалиштето на Хитлер е нова туристичка атракција

Германски инвеститори го претвориле запуштеното нацистичко одморалиште Прора на брегот на Балтичкото море во туристички центар по повеќегодишната обнова. Локалните власти официјално и доделиле статус на одморалиште на оваа локација, […]

Живот

Кој и зошто ја вади бурмата почесто- жените или мажите?

Една петтина венчани двојки на возраст до 40 години во Велика Британија ги симнуваат прстените пред да излезат или по некоја расправија. Прстенот, по некоја расправија најчесто го симнуваат жените, […]

Хороскоп

Хороскопски знаци кои одлично ги читаат другите луѓе

1. Рак Кај Раковите интуицијата како да е надоврзана со нивните емоции. Па тие често го следат својот внатрешен глас. Раковите не само што добро ја препознаваат емоционалната состојба на […]

Сцена

Сузана Гавазова во танга на грчкото крајбрежје

акедонската фолкерка која живее на релација Македонија – Шведска, откако се врати на подолг престој дома, летото го користи малку работно, малку за уживање. Сузана Гавазова нема викенд да нема […]

Вести

75% од Македонците се против договорот со Грција

Анкетата која за МКД.мк минатата недела ја спроведе агенцијата Мaркет висион врз репрезентативен примерок од 1200 испитаници покажа дека дури 74,5% од Македонците не го поддржуваат договорот со Грција. Од […]

Сцена

Сите зборуваат за ужаснатиот израз на лицето на Меланија откако се ракуваше со Путин

Американскиот претседател Доналд Трамп се сретна со рускиот претседател Владимир Путин на самитот во Хелсинки, и покрај обвиненијата против Русите поради наводното вмешување во американските претседателски избори. Со Трамп беше […]