Автор: Marija

Живот

Ја штитат кожата, го чуваат видот и не дебелеат: Можете да ги јадете овие семки во неограничени количини

Овие семки колку што се вкусни толку се и здрави Обично грицкаме семки онака по пат, несвесно, за да потрошиме време и да ги занимаваме рацете. Со оглед на тоа […]

Живот

Појадувале подоцна, а вечерале порано, резултатите ги изненадиле!

Промената на периодот во кој појадувале и вечерале им помогнала да ослабат Ако сакате да изгубите килограми, промената на тајмингот може да направи чудо за вас. Научниците спровеле истражување на […]

Вести

Си ги ликвидирала родителите и малолетната сестра – ова е убиеното семејство од Дебар

Трикратното убиство кое се случи во Дебар е главна тема и во регионот. Фактот дека осомничена за убиството е Б.П. (28) ја зголеми тензијата и револтот насекаде. Според информациите, таа […]

Сцена

Кога ќе видите на што го учи Бекам својот син ќе останете во неверување

Ромео Бекам во саботата го прослави 16 роденден , а гордиот татко Дејвид објави приватна фотографија на социјалните мрежи. Дејвид Бекам , кој во саботата му организираше роденденска забава на […]

Вести

Солун замина во историјата, Заев сега го користи грчкиот топоним Тесалоники

На вчерашната трибина во Берово, премиерот Зоран Заев за градот Солун го употреби грчкиот топоним „Тесалоники“. -Нас не ни смета некој во Тесалоники, Кавала да се нарекува Македонец. Сите знаеме […]

Сцена

Лудост: Што направи Раста со банкнота од 50 евра?

Познатиот репер Стефан Ѓуриќ Раста не престанува да ги шокира фановите ширум Балканот. Овој пат на социјалната мрежа Инстаграм пејачот објави фотографија каде во банкнота од 50 евра става трева […]

Живот

Езерото Лугу е кралство на жените: Имаат љубовници колку сакаат и го држат целото богатство

Племето Мосуо брои околу 40.000 луѓе, а со векови живее на брегот на езерото Лугу, на границата на провинциите Сечуан и Јунана, опкружено со планини, а куќите кои се живописни […]

Занимливости

Сакаа да ограбат баба, но казната веднаш ги стигна: бабата им одржа лекција

Обидот на разбојници во Јужна Африка да украдат автомобил од една баба, доби поинаква насока. Жената со возилото влегла во својот заграден двор во Хаутенг, по што разбојниците вооружени искористиле […]