Автор: Marija

Сцена

Карлеуша искрено проговори за бракот: „На Душко не му е лесно“

Јелена Карлеуша во интервјуто за познат српски медиум искрено проговори за бракот со фудбалерот Душко Тошиќ, откривајќи детали од нивниот однос. Тешко му е да биде со мене, за почеток.На […]

Меѓународен фудбал

Четири натпревари и нови возбудувања на Светското првенство

Во Сочи, денеска се очекуваат четири натпревари од Светското првенство во фудбал. На програмата се натпреварите од групата „Ц“ и „Д“. Австралија – Франција (12 часот) Францускиот национален тим излегува […]

Живот

Ги отстранува токсините од организмот и го намалува холестеролот

Тиквичките потекнуваат од Мексико, а човештвото ги консумира илјадници години наназад. Заедно со дињата и краставицата, тиквичката спаѓа во семејството тикви, а постојат голем број различни видови кои се разликуваат […]

Вести

Променливо облачно со дожд и грмежи

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди, додека попладне повторно ќе биде нестабилно облачно со локален дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа повторно ќе има […]

Занимливости

Откриено кога се раѓаат најмногу бебиња

Студија која опфатила 5.000 породувања покажува дека повеќе 70 отсто од породувањата се случуваат надвор од работното време на докторите. Четири часот наутро е најчестото време кога бебињата спонтано се […]

Живот

Поради еден детаљ на фустанот на водителката емисијата била прекината, а таа добила отказ

Откако пред екраните се појавила во ваков фустан, емисијата била прекината по што водителката добила отказ. Една од најпопуларните водителки во Кувајт, 29-годишната Амал Ал Авади, водителка на многу познат […]