Автор: Marija

Занимливости

Секоја чест: Оваа хумана матурантка сите ги остави без зборови

Николина Субиќ е матурантка од Брчко, Босна и Херцеговина, која одлучи парите што ги добила за свечениот матурски фустан да ги донира во хуманитарни цели. Со просек 5.0, во средното […]

Живот

Со прекумерна конзумација на овие намирници може да ви го уништи здравјето

Секој лек може да стане отров, доколку претерате со количината. Сè зависи од дозата. Истото важи и за здравата храна, со која ако претерате, може да се доведете до сериозни […]

Црна хроника

Детали за вчерашната трагедија во Охридско Езеро

Во водите на Охридското езеро помеѓу с.Подмоље, охридско, и место викано „Оровничка плажа“, вчера околу 10 часот на неколку метри од брегот, било забележано тело на непознато лице. Телото било […]

Живот

Заработила три милиони за краток рок и ја научила највредната бизнис лекција

Мел Блу успеала во првата година од својот приватен бизнис да заработи три милиони долари. Таа почнала да креира и да продава шминка наречена “Unicorn Cosmetics” која се состои од […]