Автор: Озборувачка

Uncategorized

Бараат да ги ослободат од притвор немале скриени банкарски сметки?

Миле Јанакиески и Кирил Божиновски бараат Апелацискиот суд да ги ослободи од притвор. На денешната јавна седница двајцата поранешни високи партиски и владини функционери ги застапуваа по четворица адвокати. Излез […]

Uncategorized

Каква е врската помеѓу Лила Филиповска и Владимир Пешевски

Нормално врската е професионална. Лила Филиповска е сигурен рецепт за успех . Владимир Пешевски сопственик на пекарата Пастел ја ангажирал за свое заштитно лице на пекарата .Многу од нашите познати […]

Издвојуваме

Пред да влезам кај  извршителот го ставив телефонот на снимање! Прочитајте !

Кај извршител на 31.01.2018 години Огромен стрес за “неплатена” сметка во износ од 3.900 денари, и по истата сметка извршно решение во износ од 12.900 денари, и се тоа “најнормално” […]

Контроверзни фајлови

Преку денот вампирот оди по гробовите, а преку ноќта шета секаде

Народот верува дека мртовецот може да се повампири. Може да се повампири оној што ќе умре уф пугани дни, односно од Божик до Богојавление. Муслиман што јадел свинско месо, се […]

Коментари Мислења

Кога и Владимир Путин му коментира на статус на Оливер Спасовски

Реакциите на социјалните мрежи не стивнуваат.Објавен е  и статус на актуелниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Ви го пренесуваме во целост. Почитувани граѓани од денска стапува во примена законската […]

Издвојуваме Мислења

Ако не апсиш, ќе те апсат!

Твитер заедницата како најслободен медиум во Македонија има стално најпрецизен статус за случувањата во Македонија. Погледнете како прецизно е објаснето. Целиот круг од македонското осамостојување во независна држава до денес. […]

Издвојуваме Мислења

Ти ги создаде ЧУКИЧ и МАРКОВ да го соголат народот и ти префрлаа од 20-30 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО ВО ФИРМАТА ВО ВИЕНА!

ЗЛОБО ЕДНА СКАПАНА ВИДИ СЕГА ШТО КЕ ТИ КАЖАМ!ТРЕБА ДА СЕ СООЧИШ СО СУДОТ НА МОЈАТА ПАРТИЈА(НА ВМРО)А НЕ НА ОВОЈ СУД КАДЕ ШТО ТЕ СУДАТ! НЕМА КАДЕ ДА ИЗБЕГАШ […]

Македонија Политички партии

Видео: МВР постапува веднаш за Никола Груевски

МВР денес доби наредба за приведување на Никола Груевски. Тие експресно постапија по неа. Во Прилог е видео снимено во моментот на претрес на неговиот дом. Телевизија 21 беше на […]

Uncategorized

Македонците во Егејскиот Дел на Македонија се борат , а ние ќе се самоукинуваме!

Главните барања на партијата на Македонците во Грција за признавање на македонското малцинство и на македонскиот јазик, за воведување на нивниот мајчин јазик во образовниот грчки систем и натаму остануваат […]

Коментари

Рангелова зборуваше за демократија, а прекрасно функционираше во тотално владеење!?

Вечерва на гостувањето во емисијата Отворено на 24Вести сега бившата Претседателка на жените на ВМРО-ДПМНЕ била загрижена за правецот на Партијата. Највеќе ми остави впечаток нејзиниот говор за демократизација на […]