Bernays propaganda со концерт го промовираат третиот албум

Loading...

Во петок, Bernays propaganda го промовираат новиот, трет по ред албум, „Забранета планета” со концерт во МКЦ.

Како гости ќе настапат Culture Development , Сиз и Молокаи.
Почетокот е најавен за 21.30 часот, а карти во предпродажба можете да се набават во: МКЦ, Југотон, и Пола Југотон по цена од 200 денари.
 На врата картите ќе чинат 250.
 По овој концерт Bernays propaganda заминуваат на 70 дневна Европска турнеја организирана од бендот и нивната издавачка куќа „Направи заедно”
Макфакс
Во петок, Bernays propaganda го промовираат новиот, трет по ред албум, „Забранета планета” со концерт во МКЦ.

loading...
Loading...