„Dad’s pants“ се панталоните што ќе бидат во тренд оваа сезона

Ова се панталони кои потсеќаат на оние што ги носат татковците, а наскоро би можеле да ги заменат многу обожаваните тренерки и хеланките кои се најпосакуваните парчиња во есен и зима.
„Dad’s pants“ се панталоните што ќе бидат во тренд оваа сезона
Ако ви е доста од деновите поминати во тренерки или хеланки, а фармерките сè уште не изгледаат како удобен секојдневен избор, време е за „Dad’s pants“ – модел кој наскоро ќе биде многу тренди. Ова се широки и удобни модели кои потсетуваат на костумите и панталоните што ги носат нашите татковци, но и модели во кои можете да го поминете денот. На пример, ако сакате малку посериозен изглед ако имате закажан состанок, носете ги со омилениот блејзер. За време на денови во канцеларија или шетајќи низ градот, носете ги со удобни дуксери или блузи и постигнете малку поинаков изглед. Покрај тоа, тие одлично одат со патики и чизми, а се зависи за каков есенски изглед сте расположени!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.