Галерии

Tweet Вести Видео

Буш: Инвазијата на Ирак беше брутална… Мислев на Украина

Поранешниот американски претседател Џорџ Буш ја опиша инвазијата на Ирак како „брутална“ и „неправедна“. Тој потоа се поправи и појасни дека ја имал предвид руската офанзива во Украина, пренесе Ројтерс. […]

Инстаграм Сцена

ЖЕШКО ВИДЕО НА СОПРУГАТА НА СРПСКИОТ ФУДБАЛЕР, ИТАЛИЈАНИТЕ ГЛЕДААТ И ВИКААТ “МАМА МИА” (ВИДЕО)

Тој често објавува фотографии и снимки кои привлекуваат големо внимание кај локалната јавност … Сопругата на поранешниот српски репрезентативец Филип Ѓорѓевиќ, моделот Јована, на својот Инстаграм профил објави видео со […]

Видео Избор на уредникот Издвојуваме

Филип Петровски во емисијата Во Центар – И Македонија ќе има Албанец премиер

Вчера вечер Филип Петровски имаше 6то гостување во емисијата на Васко Ефтов – Во Центар. При тоа беа изнесени доста интересни информации. Емисијата траеше доста долго, скоро 90 минути но […]

Вести Инстаграм

МИЛИОНИ РУСИ ОСТАНAA БЕЗ ИНСТАГРАМ

На корисниците на Инстаграм во Русија им беше кажано дека услугата ќе престане да работи од полноќ. Е-пошта од државниот регулатор за комуникации ги советува корисниците да ги преместат своите […]

Вести Инстаграм Фото

Поранешната мис на Украина го зема оружјето и почнува да тренира додека беснее битката за Харков

Поранешна мис на Украина го крена оружјето против Русија. Анастасија Лена облече воена облека и објави снимка на Инстаграм од нејзината обука, додека безброј Украинци волонтери одговорија на молбата на […]

Вести Видео

Украинските војници ги исмеваат руските напаѓачи во престрелката додека горат тенковите

Шефот на британската тајна разузнавачка служба МИ6 изјави дека верува оти руската војна во Украина ќе се покаже како „непобедлива“ бидејќи претседателот Владимир Путин никогаш нема да постигне политичка победа […]

Вести Инстаграм

Јулија Тимошенко зеде оружје во раце

Јулија Тимошенко зеде оружје во раце и објави фотографија на Истаграм. Тимошенко во Украина ја сметаа за хероина на Портокаловата револуција и важеше за една од наистакнатите политички личности во […]

18+ Занимливости Фото

Најпознатиот еротски магазин во Југославија: На патот до трафиките снемувало иако имал тираж и до 300.000 примероци

Првиот број на „Еротика“, „ревијата за култура и уметност во љубовта“, излезе во февруари 1985 година за на крајот на 80-те да стане најтиражниот еротски магазин во Источна Европа со […]