Видео

Видео Избор на уредникот

Потсетување: пратеничката Александрова вели дека нема мандат да го менува името на Македонија

Потсетување: пратеничката Александрова вели дека нема мандат да го менува името на Македонија. Потоа нешто се смени. Што ли е тоа? Послушајте како вели дека референдумот е неуспешен и никој […]

Видео

Кога не оди коцката, среќата место по апаратот ,,удри една шлаканица на себе‘‘, може ќе тргне(видео)

Луѓето кои играат игри на среќа, некои од нив имаат чудни навики. Во прашање е празноверие, односно дали ако се направи нешто ќе тргне работата, среќата на подобро. Бидејќи се […]

Видео

ВИДЕО: На оваа двојка Новата 2019 им започна со односи пред ТВ камери

Најдобар старт на новата година. Заљубена двојка имала секс за време ан вклучување во живо од  дочекот во Њујорк. Фатени на дело, неверојатно видео се шерува преку социјалните мрежи. Еден […]

Видео

Пари летаат на сите страни, дојде братучедот од Немачка(видео)

Нашите гастрабајтери или печалбари кога доаѓаат во својот роден крај од западните земји сакаат да го покажат сиот луксуз и богатство кои ги заработиле. Некогаш тоа што тие го прават […]

Видео

Учествувала во 375 филмови за возрасни пред да се преобрати во следбеник на црквата

Учествувала во 375 филмови за возрасни пред да се преобрати во следбеник на црквата. Заработувала по 30.000 долари секој месец. Имала најнов мерцедес… А сега оди редовно во црква и […]

Видео Живот

Тажна новогодишна приказна кај малите Елеонора и Теодора. Таткото нема пари да им ги разубави празниците

„Сакам дедо Мраз да ми донесе новогодишна елка и пакетче, оти тато нема пари да ми купе“, рече малата Елеонора. Искреноста на малата Елеонора ја пече душата на 35-годишниот Влатко […]

Вести Видео Македонија

Историски говор на ИВАНОВ за бришењето на Македонската национална држава и идентитет од страна на СДСМ

Историски говор на ИВАНОВ за бришењето на Македонската национална држава и идентитет од страна на СДСМ, Зошто ние да бидеме единствената држава во регионот без државотворен начин. Станавме држава во […]

Видео Занимливости

Овој дечко е пример и вистински борец дека никогаш во животот не треба да се откажувате и дека ништо не е тешко (видео)

Позитив на денот е овој дечко кој и покрај неговиот инвалидитет дава се од себе да биде корисен дел од општеството, а и за себе. Многу од нас при најмал […]