Видео

Вести Видео

И ЕУ ги затвора границите од утре напладне! И Канада исто така!

ЕУ ги затвора надворешните граници во следните 30 дена во рамките на борбата против пандемијата од коронавирусот, изјави францускиот претседател Емануел Макрон. „Сите патувања меѓу неевропските земји и Европската унија […]

Видео

ЕЛИЗАБЕТА ГО ПОБЕДИ ВИРУСОТ: Сакам на луѓето да им ги објаснам симптомите и што да очекуваат

Елизабетa Шнајдер (37) од Сиетл, Вашингтон, го „добила“ вирусот на една куќна забава. Таа така верува бидејќи неколку дена по забавата, неколку нејзини пријатели кои биле присутни во куќата се […]

Вести Видео

Конференција за печат на Филипче (15.3.2020) – нема место за паника!!

Нема место за паника, рече Филипче на денешната прес-конференција за состојбата со коронавирусот кажа дека во државата има 120 респиратори, а потоа им се заблагодари на приватните болници кои на располагање […]

Вести Видео

Месец на пеколот – документарец за карантинот во Вухан

Месец на пеколот – документарец за карантинот во Вухан. Предлагаме да го погледнете ова за да стекнете поблизок увид во сериозноста на ситуацијата. МЕРКИ (14.3.2020) Прочитајте на оваа тема и […]

Видео Политички партии

Сафет Бишевац – милиони евра одат во џеповите на врхушката на ДПМНЕ

Сафет Бишевац – милиони евра одат во џеповите на врхушката на ДПМНЕ Да се потсетиме како беседеше Сафет Бишевац од парламентарната говорница за партијата на чија што сега листа е […]

Видео Избор на уредникот

Сашо Тасевски – песна за КОРОНАТА (видео)

Еве сега имаме и песна за вирусот. Има и политичка конотација. Македонец или Влав КОРОНАТА се лечи со две порции грав. Онака како што Сашо гледа на работите. Погледнете: Прочитајте […]

Вести Видео

Судир на мигранти со грчката полиција, во обид да влезат насилно на европско тло

Судир на мигранти со грчката полиција, во обид да влезат насилно на европско тло. Погледајте во видеово подолу каков хаос се случуваше на границата меѓу Турција и Грција.

Видео Занимливости

Заразени со љубов: Двајца млади Руси се запознаа и се засакаа при евакуацијата од Вухан

Се запознаа и се вљубија чекајќи да се качат во авионот. Вистинска љубов изби меѓу Ина Савинцева од Кировскиот регион и Даниил Парфенович од Краснојарск во текот на евакуацијата на […]