Видео

Видео

Ted Nugent – Stranglehold

Денешен избор на уредникот, а посветено на рок историјата. Послушајте го Тед Нјуџент. Ова ќе ви бидат добро потрошени 9 минути. 🙂

Видео

ВИДЕО: Трејлерот за филмот The Expendables 2

Погледнете го трејлерот на долго очекуваниот акционен филм, “The Expendables 2”. Премиерата е закажана кон крајот на Август, а настапуваат: Силвестер Сталоне, Џејсон Статам, Џет Ли, Чак Норис, Ландгрен, Хемсфорт, […]

Видео

Бушава Азбука буква Б

Во склоп со уредувачката политика на ПУЛС24.МК ја објавуваме и следната епизода на Бушава азбука.  Ако имате млади дечиња дома, може да ви помогне во едукација и учење со забава […]