Kaфеана во Тетово безрегистрирана фирма си работела слободно после полноќ

Loading...

Полициски службеници на СВР Тетово денеска во 00:10 часот го лишиле од слобода А.И.(59) од Тетово чиј угостителски објект без фирма на улица „29 Ноември“ во Тетово бил отворен и работел и во кој престојувале гости. По целосното расчистување и документирање на случајот против А.И. ќе следува поднесок за „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“.

loading...