Магазин

Живот

Зошто не се сеќаваме на настаните од детството?

Бебиња секогаш забораваат. Сеќавањата на новороденчињата се бришат со развојот на нови мозочни клетки, тврдат научниците, кои ги проучувале глодарите. Овие податоци даваат објаснување за луѓето кои не можат да […]

Сцена

Таа беше големата љубов на диџеј Авичи кој почина вчера

Нејзиното име е Тереза Качерова, доаѓа од Чешка и му била девојка на славниот диџеј Авичи кој почина вчера, на 28-годишна возраст. Тереза е 25-годишна манекенка. Последните неколку години таа […]

Сцена

Принова во семејството на Зорица Брунцлик

Познатата српска пејачка Зорица Брунцлик со јавноста сподели среќна вест. Имено таа и нејзиното семејство деновите добија нов член кој им го разубави семејството, но пејачката има еден проблем- се […]

Живот

Го сонувавте бившиот? Погледнете што значи тоа

Соништата за старата љубов се ретко пријатни. Вообичаено ви го расипуваат расположението. Но, неретко се случуваат. Зошто е така? Одговорот го даде страницата DreamsCloud, откривајќи ги петте најчести сонови за […]

Живот

Конзервирана храна: Ова се најчестите заблуди кои треба да ги заборавите

Сите секако сакаме да се храниме здраво и сите сакаме што повеќе свежа храна на менито. Многумина, со цел да се хранат поздраво, ја одбегнуваат конзервираната храна која се смета […]

Живот

Четири лажички дневно за оптимално здравје

Рецептот на рускиот научник, професор Христо Мермерски претставува револуционерен лек, кој наводно излекувал илјадници луѓе од рак. “Тоа е храна за лекување на комплетниот организам, а ракот сам се повлекува”, […]

Живот

Ставете ги овие две состојки под јазик и ослободете се од депресијата, високиот крвен притисок и апетитот

Станува збор за мешавина од мед и розова хималајска сол која пред спиењето се става под јазик. Оваа сол е навистина посебна бидејќи помага во алкализирање на телото и со […]

Сцена

Цеца копнее по Аркан

Жељко денес има посебно место во моето срце. Тоа е рана што никогаш нема да зарасне и секој помен на него ме враќа во мигот кога бевме среќни заедно. Сега […]

Живот

Ако на банкомат забележите вакво нешто ни случајно не ја ставајте картичката и не подигајте пари

Криминалците се сѐ покреативни, а за да ги заштитите вашите работи, потребно е да поведете сметка за неколку ситници со кои може да спречите кражба. До вашите податоци, криминалците доаѓаат […]