Филм

Филм

Празнични филмови што ќе ви ја стоплат душата во овој студен декември

Броиме „ситно“ до почетокот на 2020 година, некои од нас чекаат со душа да помине тековната година, додека за други можеби беше најдобрата досега. Како и да е, овој студен […]

Филм

Бред Пит и Леонардо Ди Каприо: Комбинацијата на заводниците руши рекорди, овој филм мора да го гледате

Новиот филм на Квентин Тарантино „Си беше еднаш во Холивуд“ во првите четири дена по прикажувањето во кино салите го изгледале околу 70.000 гледачи во регинот. Веќе по првите два […]

Филм

Отворен филмскиот фестивал во Венеција

Француските актерки Катрин Денев и Жилијет Бинош го отворила 76 Венецијански филмски фестивал. Двете актерки се прошетаа на црвениот тепух со јапонскиот режисер за да го претстават филмот „Вистина“, семејна […]

Филм

Вторпат на врвот: 56 милиони само за една година

На врвот на листата на Форбс за најплатени актерки, втора година по ред е актерката Скарлет Јохансон. 34- годишната актерка, најпозната по улогата во филмот со најголема заработувачка во историјата […]

Филм

Објавена воведната шпица за новите епизоди од „Беверли Хилс“

Фокс ја објави воведната шпица за новите епизоди од ТВ серијата „Беверли Хилс“, каде што ќе ја видиме цела оригинална актерска постава од 1990-тите, освен Лук Пери, кој годинава почина […]

Филм

Вечерва доделување на наградата Оскар

Во Долби театарот во Лос Анџелес вечерва ќе биде одржана 91. церемонија за доделување Оскари, награда на американската Академија на филмски уметности и наука. Овогодинешното доделување на наградите, по првпат […]

Филм

Филмот за ресторанот во кој клиентите мора да ги убијат животните кои сакаат да ги јадат го шокираше светот

“Casa De Carne” е краток филм на Дастин Браун, за кој вели дека е филм за тешките одлуки и скриените вистини. Приказната е сместена во не толку далечна иднина, во […]