Филм

Филм

Погледнете како денес изгледа синот на Онур и Шехерезад

Труската актерка Бергузар Корел и нејзиниот сопруг, актерот Халит Ергенџ се венчаа во 2009 година откако нивната љубов се роди на снимањето на серијата „1001 ноќ“. Во месец февруари 2010 […]

Филм

Ќе останете без зборови кога ќе видите како е снимена сцената со кадата во „Мери Попинс“

На крајот на 2018-та година излезе нов филм за најпознатата филмска дадилка, Мери Попинс, а една сцена од тој филм последниве денови стана хит на интернет, бидејќи се откри како […]

Сцена Филм

После улогата во Џон Вик, Оскаровката Хали Бери станува режисер?

Една од најуспешните актерки со афро-американско потекло во Холивуд, Хали Бери (52) во филмската драма “Модринки“ освен со актерска улога за првпат во својот живот ќе дебитира и како режисер. […]

Филм Црна хроника

Тихомир Бачовски – замина во вечноста              

Со делата кои ги остави зад себе тоа место и навистина го заслужи. Познатиот македонски режисер, кој утрово во својот дом ненадејно почина на 68-годишна возраст со филмот за првпат […]