Избор на уредникот

Избор на уредникот

Популарниот матичен Лазаров со препорака – Овојпат до своите колеги: Дајте им боледувања на пациентите!

Ненад Лазаров е матичен лекар од Скопје, кој особено се истакна во послесдниот период од појавата на новиот Коронавирус, со едукација на пациентите преку социјалните мрежи. За жал, иако тој, […]

Избор на уредникот

Како се пренесува КОРОНА, корисно видео

Како се пренесува КОРОНА, корисно видео, две минути. Информирајте се за да знаете и да се заштитите. Прочитајте на оваа тема и следново: Директорката заболена од коронавирус уште пред една […]

Видео Избор на уредникот

Сашо Тасевски – песна за КОРОНАТА (видео)

Еве сега имаме и песна за вирусот. Има и политичка конотација. Македонец или Влав КОРОНАТА се лечи со две порции грав. Онака како што Сашо гледа на работите. Погледнете: Прочитајте […]

Избор на уредникот

Зошто во Сирија секојдневно објавуваат информации за уништени тенкови Т-90?

Општо познато е дека „ловците на тенкови“, кои дејствуваат во рамките на протурските бунтовнички сили во Сирија, добиваат специјални бонуси за нанесување што поголеми загуби на оклопно-механизираните единици на сириската […]

Избор на уредникот

Како да се заштитите од КОРОНА вирусот. Практични правила

Како да се заштитите од КОРОНА вирусот. Практични правила Прочитајте подолу, во инфографикот, практнични начини како да го намалите ризикот за себе и другите во случајот на корона вирусот, но […]

Избор на уредникот

Антитерор: Погледнете дејство на руски снајперисти во Сирија

Во рамките на рускиот контингент во Сирија се наоѓаат и фамозните специјалци од составот на ССО (Единица за специјални операции). Оваа структура на руската армија е директно потчинета на рускиот […]

Избор на уредникот

Македонијо, каква беда си ти!Вечерва нема ЛШ на ТВ, операторите ќе емитуваат само програма на МРТВ!

И тоа дочекавме!!! Е, па, Македонијо нека тие е „Среќна Нова 1949“. Македонијо каква беда си ти! Има да гледаш само МРТВ и ништо друго. За тебе нема врвен спорт, […]

Избор на уредникот

Симптоми и упатство за намалување на ризик од КОРОНА ВИРУСОТ

Симптоми и упатство за намалување на ризик од КОРОНА ВИРУСОТ Бидејќи се по извесно станува дека КОРОНА ВИРУСОТ наближува кон Македонија ние сметавме дека треба да објавиме инфографици за тоа […]

Избор на уредникот

Разочаран се вратил од Германија: “Живееш од понеделник до петок, си доаѓаш дома и пак на работа”

На автобуската станица во Томиславград се наоѓа споменик на гастербајтери. Тука започнува и приказната за младиот Марко Багариќ. Како и голем број негови врсници, така и Марко по завршувањето на […]

Избор на уредникот

Пукна тиквата. Децата на Мицковски се оградија од Илија Димовски за бројките со дрогата

Извесниот Стефан Андоновски кој никој не го знае баш, а истовремено е член на ИК на Мицковски се огради денеска од Илија Димовски и тоа јавно, што е малку незгодно […]

Вести Избор на уредникот

ЗАЕВ СЕ ПОЖАЛИ: ЖИВЕАМ КАКО CТУДЕНТ, ЈАДАМ ПАШТЕТА И САЛАМА, НЕ ЗНАМ НИ ЛЕПЧЕ ДА ИСПРЖАМ

Груевски не бил единствениот експремиер кој во моментов е aзилaнт. Aзилaнт е и Зоран Заев во Скопје, се шегува самиот тој во гocтувањето во „Eден на Eден“ со Жаре, кое […]