Кулинарство

Кулинарство

Моментално освежување- исецкајте лубеница и измешајте ја со оваа билка

Нема ништо подобро во летниот период од лубеница, а кога ќе го пробате овој напиток, полесно ќе ги поднесувате летните денови. Сè што ви треба е лубеница и малку нане, […]

Кулинарство

ПРОТЕИНСКИ ледени коцки: Популарен рецепт дури и за оние кои внимаваат на линијата

Има само 100 калории! Овој протеински десерт е вистинско откритие, идеален за летните денови. Потребни состојки: 500 г помалку масно сирење екстракт од ванила 500 мл протеинско млеко од ванила […]

Кулинарство

Топчиња со кашкавал

Состојки 1 чаша јогурт 2 чаши брашно 1 пециво 100 гр кашкавал Потребно е уште маслинов зејтин,оригано,буковец Едноставен и брз рецепт. Во сад го ставаме брашното, јогуртот и пецивото. Мешаме […]