Кулинарство

Кулинарство

За три минути ова јаболко ќе се претвори во нешто што најмалку очекувавте

Од јаболкото можете да направите вкусен сок, колач, но и мало уметничко дело. Потребни ви се само три минути од јаболкото на направите вистинско изненадување.Важно е јаболкото правбилно да го […]

Кулинарство

Вкусно јадење за 30 МИНУТИ: Брза и едноставна подготовка на шпанска тортиља!

Подготовката на ова вкусно јадење ќе ви одземе околу 30-тина минути, а крајниот исход ќе им се допадне вашите најблиски.Овој рецепт е наменет за подготовка на шпанска тортиља за две […]

Кулинарство

РУЧЕК ЗА 30 МИНУТИ: Печени компири со шунка и јајца

Подгответе си брз и вкусен ручек…Состојки -1 кг компир -шунка -2 дл павлака -3 жолчки -маслиново масло, сол, бибер, исецкан магдонос Подготовка 1.Ставете го компирот да се свари. Изладете го, […]

Кулинарство

Наједноставна верзија за Хавана торта!

Најдобро од се е што оваа торта се прави за само 30 минути.Состојки:тесто:3 јајца3 лажици шеќер3 лажици брашномалку прашок за печивоКрем:половина литар млекополовина литар слатка павлака150гр шеќер1 кесичка желатин во […]

Кулинарство

Ја зема омилената чоколада и балони. А потоа се случи магиja

Замислете да го послужите омилениот сладолед или колач во вкусна корпица од чоколада. Фантастично! Ваквото необично послужување можете да го подготвите сами, а ќе ви бидат потребни десетина помали балони […]

Кулинарство

Еве како да сварите ШПАГЕТИ во ТАВЧЕ: Да, убаво прочитавте!

Oвој чичко стави половина килограм шпагети во тавче и ги прели со сосема малку ладна вода. Верувале или не резултатот испадна фантастичен! Погледнете што направи тој, па направете и самите.Сите […]

Кулинарство

Полесно отколку што можете да замислите: излупете го компирот за само 10 секунди

Лупењето на компирот може да биде многу полесно отколку што замислувате. Потребно ви е само топла вода, нож, компир и ладна вода.Исечете го компирот по цела должина, но така што […]