Кулинарство

Кулинарство

Сте ја пробале ли здравата верзија на пикантен чипс

Пржениот крцкав компир го сакаме сите, но бидејќи не е баш премногу здрав не би требало да го јадеме често.Сепак, постои прекрасна алтернатива која можете лесно да ја подготвите и […]

Кулинарство

ИЗНЕНАДЕТЕ ГИ НАЈБЛИСКИТЕ: Направете превкусни пица палачинки!

Зошто секогаш да бидат благи? Овој пат променете нешто и направете си превкусни пица палачинки. А ние го претставуваме рецептот за нив…Состојки 10 палачинки 200 гр. шунка 200 гр. рендан […]

Кулинарство

Брзи крофни

Едноставни, вкусни, но и брзо исчезнуваат од чинијатаСостојки: 2 јајца 5 лажици шеќер 250мл млеко 1 прашок за печиво 600гр брашно 6 големи лажици јогурт Масло за пржење Шеќер за […]

Кулинарство

Стави лименка Кока-Кола врз пилешкото, резултатот ЌЕ ВЕ ИЗНЕНАДИ!

Сите добро знаеме дека Кока Колата во топлите денови е најосвежувачки напиток. Но, иако многумина тврдат дека е нездрава за пиење таа сепак може да ви послужи и за други […]

Кулинарство

Направете си домашни гумени бомбони ЗА САМО 10 МИНУТИ!

Дали знаете дека на многу едноставен начин можете да направите гумени бомбони? Бидете креативни и направете ги заедно со своите деца… Во сад за готвење, ставете половина чаша ладна вода, две […]