Кулинарство

Кулинарство

Јафа бомбици

Подгответе си бомбици со свежо цеден портокал кои нема да ви одземат повеќе од 30-тина минути Потребни состојки: 20 грама чоколадо за готвење 150 милилитри цеден портокал 1 лажица мед […]

Кулинарство

Кафе мафини

Потребни состојки: 100 грама шеќер 1 кесичка прашак за печиво 150 милилитри млеко 2 лажици мед 60 грама маргарин 10 грама кафе 2 лажици Какао 200 милилитри вода 3 кесички […]