Кулинарство

Кулинарство

Цел живот пастата ја подготвувате ПОГРЕШНО, еве во што е ТРИКОТ!

Правењето паста е  една од наједноставните работи кои можете да ги направите во кујната. Меѓутоа, се чини дека многу од нас цело време ја правеле погрешно.Ова видео ќе ви покаже […]

Кулинарство

Баклава колач!

Брза едноставна замена за традиционалната баклава со додаток на сок од портокал, цимет и мед. Егзотичен вкус и фина текстура.Состојки: 200 грама шеќер 2 лажици масло 3 белки 2 јајца […]

Кулинарство

Лења пита со виршли!

Подгответе поинаква солена лења пита.300мл јогурт 200гр брашно 2 јајца 200гр виршли 200гр сирење 1кесичка прашок за пециво половина чаша масло 1 црвена пиперка сол по вкус една краставичка Изматете […]

Кулинарство

Подгответе вкусна и сочна ЧОКО-НЕС ТОРТА!

Доколку ви недостасуваат идеи за подготвување на сладок десерт со кој ќе ги изненадите луѓето, тогаш ви препорачуваме да ја подготвите оваа вкусна и сочна чоко-нес торта.Потребни состојки: 5 јајца […]

Кулинарство

Трик кој секогаш „пали“: Испржете совршени јајца на око!

Наједноставната работа на светот е да се спржат јајца зар не? Сепак за совршено испржени јајца потребно е да се применат неколку трикови. За почеток ви е потребна тава што не […]

Кулинарство

Овој трик секогаш успева: Како да испржите совршени јајца на око

Наједноставната работа на светот е да испржите јајца наоко, зарем не?сепак, за совршено испржени јајца потребно е да примените неоколку трикови.За почеток ќе ви биде потребна тава за пржење кој […]