Кулинарство

Кулинарство

НИКАКО не ја фрлајте кората од портокалот- Еве што може да направите од неа!

Кората од портокалот не морате да ја фрлате, туку од неа можете да направите хранлива закусна…Стапчиња со портокал и чоколадо. Можеби ви звучи чудно и комплицирано но рецептот е многу […]

Кулинарство

ДОМАШЕН СЛАДОЛЕД кој се прави само од 1 состојка- Испробајте

Направете превкусен сладолед од само една состојка. Не е морално да се додава ни млеко ни шеќер, ниту било што друго…Потребни ви се само неколку банани. Исецкајте ги на кругови […]

Кулинарство

Како да направите чоколадна бадем торта?

Бадемот е намирница богата со антиоксиданти, витамин Е, магнезиум, калциум, билни влакна и протеини. Посебно треба да се истакнат минералите кои се здрави за коските, како што се калциумот, магнезиум, магнан […]

Кулинарство

Медитерански брускети

Едноставно, вкусно и брзо за подготовка предјадење, кое можете да го поготвите на толку начини колку што имате состојки.За овој рецепт ви се потребни само леб, лук, домати, маслиново масло […]