Мода

Мода

Моделите на Victoria’s Secret позираа за новата атлетска линија

Victoria’s Secret неодамна ја претстави нивната “VSX athletic line” и “VS Angels Doutzen Kroes”, па Behati Prinsloo сподели некои секси “зад сцената”снимки од нивната неодамнешна фотосесија со нејзините Твитер пријатели. […]

Мода

Make up трендови за оваа зима

Смена на сезоните не подразбира само менување на облеката во плакарот, туку, како и промена на фризурата така и на шминката. Пред нас е сезона која на прв поглед делува како […]

Мода

Жените ја носат истата облека и по 20 години

  Две третини од жените ја чуваат старата облека, надевајќи се дека повторно ќе стане модерна, покажало истражувањето на британскиот синџир супермаркети „Теско“. Некои од нив се доста поврзани со […]

Мода

Креативни тетоважи

Тетовирањето станува се поголем тренд во светот. Некои тетовирањето го сметаат за уметност, додека пак некои за бесмислено уништување на кожата. Ако сте дел од овие првиве дефинитивно ќе ви […]