Нега и убавина

Нега и убавина

3 моќни и ефикасни вежби кои за 30 дена го отстрануваат целулитот

Велат дека 98% од жените страдаат од целулит, а покрај нездравата исхрана и генетиката, експертите тврдат дека и лошата циркулација е една од причините за овој проблем. Еден од најдобрите […]

Нега и убавина

Погледнете што му се случува на телото кога се туширате со ладна или топла вода

Сигурно некогаш сте се запрашале дали е подобро да се туширате со топла или со ладна вода, но на тоа прашање не постои едноставен одговор. Луѓето се делат на оние […]

Нега и убавина

Ослободете се од непријатниот здив на многу едноставен начин

Непријатниот здив е чест проблем на многумина и задава непријатност. За среќа, постои природно решение, кое може засекогаш да го реши овој проблем. Овој рецепт од природни состојки е наменет […]

Нега и убавина

Со овој рецепт ќе ги намалите посетите кај докторот

Се повеќе доктори јавно истакнуваат дека комбинацијата од мед, ѓумбир и лимон е толку лековита и дека толку го зголемува имунитетот, така што покрај оваа домашна смеса никогаш нема да […]

Нега и убавина

Може да добиете брчки во текот на спиењето!

Спиењето на лице или на страна може да доведе до настанување на брчки на образите и челото Брчките настануваат поради недостаток на колаген и еластичност на кожата што го намалува […]

Нега и убавина

Го прочистува телото и многу брзо ги симнува килограмите

Исхраната се заснова на свеж зеленчук, овошје, ориз, ‘ржан леб и риба Кинеската диета станала популарна ширум светот поради ефикасноста и разновидното мени. Менито во овој режим подразбира многу течности, […]

Нега и убавина

Опра Винфри ослабела 20 килограми со помош на оваа феноменална диета

Опра Винфри никогаш не ја криела својата борба против килограмите. Славната водителка ги пробала сите можни диети, но секогаш ги враќала симнатите килограми. На крај признала дека се обидувала да […]

Нега и убавина

ПОСТОЈАТ 7 РАЗЛИЧНИ ВИДОВИ НА ЖЕНСКИ ГРАДИ, КАКВИ СЕ ВАШИТЕ?

Женските гради ги има во сите форми и облици, кај секоја жена се различни. Некои имаат вишок, а некои сакаат поголеми. Градите обично ги разграничуваат на мали и големи, но […]