Нега и убавина

Нега и убавина

Зелен сок од само 4 состојки што ќе ви ја направи кожата беспрекорна, а желудникот мирен

Сокот од целер го зазема своето место меѓу омилените пијалаци, а причината воопшто не е чудна бидејќи ова растение е полно со природни состојки што помагаат при чистење на крвотокот, […]

Нега и убавина

Експертите тврдат дека ова е најлесната диета за следење

Медитеранската диета на пример, е повеќе начин на исхрана наместо традиционална диета. Нема планови за оброк, нема забранета храна, ниту нереални ветувања. Зошто медитеранската диета е најлесна за следење? Експертите […]

Нега и убавина

Бадемите се вкусни и здрави, но само 30 грама на ден се доволни

Многу истражувања покажуваат дека бадемите нудат многу бенефити за нашето здравје. Тие помагаат за намалување на холестеролот, го штитат срцето и крвните жили, а помагаат и кај паметењето. Токму поради […]

Нега и убавина

Не купувајте го повеќе, домашниот е подобар: Еве како да направите домашен витамин Ц

Вредноста на витаминот Ц како исклучително корисно средство во превенцијата и лечењето на многу болести е одамна позната. Тој е најмоќниот антиоксиданс помеѓу витамините кои се растворливи во вода, а […]

Живот Занимливости Нега и убавина

Проблеми со машкоста? Овде е решението

Проблеми со машкоста? Овде е решението Решението понекогаш се наоѓа онаму каде што најмалку го очекувате. Имено, извесен П.С., многу случајно дошол до решение на својот проблем со потенцијата. Ова […]

Нега и убавина

Природен пијалок кој ќе ви помогне брзо да ослабете

Црниот дроб е еден од најважните органи во нашето тело. Но, доколку другите органи се полни со токсини, тогаш функционирањето на црниот дроб станува тешко. Во таа насока, мошне тешко […]

Нега и убавина

5 нешта кои ќе се случат доколку пиете зелен чај секој ден

Зелениот чај според многу нутриционисти е најдобриот чај кој можете да го изберете за подобрување на здравјето и општата благосостојба. Во Кина тој се употребува повеќе од 5000 години, а […]