Нега и убавина

Нега и убавина

Полн со антиоксиданти. Ги исфрла мастите од телото, а токсините од цревата

Овој пијалак е полн со антиоксиданти и помага при слабеење. Започнете го секое утро со овој напиток и ќе видите како се менува вашето тело! Состојки:1 лажичка чиа семе (5 […]

Нега и убавина

И шминката има рок на траење: Еве кога маскарата, пудрата и четките треба да летаат во ѓубре!

Шминката не е отпорна на времето, а некои козметички производи се особено погодни за размножување на бактерии. Прочитајте ги следните неколку совети за тоа како да ја разликувате сè уште […]

Нега и убавина

Koи се најдобрите парфеми на сите времиња?

Сите си имаме омилен парфем. Но, кој е парфемот кој важи за најдобриот на сите времиња?Страствените љубители на парфеми и познатата парфемска енциклопедија Fragrantica секоја година ги бираат најдобрите, а […]

Нега и убавина

10 трикови за убавина со оцет

Поради антибактериските својства, јаболковиот оцет е идеален за чистење лице. Може да помогне во отклонувањето на акните, како и во враќањето на Ph рамнотежата. Ставете малку оцет во вода, намокрете […]

Нега и убавина

Доктор тврди дека ОВА масло е најдобро за ГУСТАи ДОЛГА коса

Масирате и оставате преку ноќ. И не, тоа не е кокосово масло.Ентони Јун, козметички хирург од Америка, неодамна на својот TikTok откри кое масло прави чуда за косатаГустата коса е […]

Нега и убавина

ЕФТИНО Е, можете сами да го направите: Домашно МАСЛО ЗА САМОПОТЕМНУВАЊЕ

Кога станува збор за потемнување на кожата, сите лекари се согласуваат дека солариумите и хемиските третмани се лош избор. Меѓутоа, што да правите ако цел ден го поминувате на работа […]

Нега и убавина

ЗА ИДЕАЛНО ТЕЛО ПРЕД ОДМОР: Со овој напиток ќе го намалите обемот во половината

Со помош на овој рецепт, многу жени успеале да го намалат обемот на половината за неверојатен 1 сантиметар на ден.Оваа напивка го отстранува вишокот масти и вода во организмот и […]

Нега и убавина

Овие 3 намирници кои ќе ви помогнат да потемнете побрзо: Едната е особено важна

Овие намирници ќе донесат придобивки за вашето целокупно здравјеЛетото е се поблиску, а топлото време стана наше секојдневие. Летни фустани, маички и шорцеви се секојдневни комбинации на облека, а многу […]