Нега и убавина

Нега и убавина

Јапонска метода која ветува потенка половина и помалку килограми – потребно е секој ден да лежите по 5 минути

Јапонската метода со помош на која ќе се ослободите од масните наслаги на стомакот, а која што во својата техника користи пешкир за капење, го освои интернетот. Творецот на оваа […]

Нега и убавина

Бидете победник во битката против целулитот

Терминот целулит, кој е во медицината се појави во почетокот на триесеттите години на минатиот век, вклучува промени во мобилното ткиво на кожата и поткожното ткиво, односно сврзното и масното […]

Нега и убавина

Започнете го денот со банана и чаша топла вода – оваа комбинација прави чуда на празен желудник

Бананата е полна со витамини, минерали, влакна и други хранливи состојки за нашиот организам. Таа е вистинска енергетска бомба бидејќи нѝ ја дава сета потребна енергија за извршување на секојдневните […]

Нега и убавина

Сите детали за диетата сиртфуд: Пејачката изгубила 44 килограми за четири месеци!

За релативно кратко време, овој режим на исхрана станал попопуларен од сите останати, а станал познат благодарение на физичката трансформација на Адел. Но нутриционистите сметаат дека оваа диета е ексцентрична, […]

Нега и убавина

Секое утро пиела чаша јогурт со овој зачин: За еден месец ослабела 7 килограми и го регулирала холестеролот!

Луѓето кои јадат лажица мелен ким секој ден, три пати побрзо губат килограми за разлика од луѓето што се на диета, но не го консумираат овој зачин, покажало едно истражување. […]

Нега и убавина

Сè што треба да знаете за ботоксот

Во светот на убавината, ботоксот започнал да се користи пред скоро 2 децении, кога офталмологот Џин Картертер, која лекувала страбизам, забележала дека по нанесувањето на ботулински токсин, се измазнуваат брчките […]